Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Sklep internetowy:
+48 531 839 642
[email protected]

Sklep stacjonarny:
+48 531 490 143
[email protected]
Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Jak prać dywan wełniany?

Dywany wełniane są wyjątkowo eleganckie i stylowe. Od wieków cieszą się naszym uznaniem. Dawniej dywany z naturalnej wełny były nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie, jako rodzinna pamiątka oraz jeden z najcenniejszych przedmiotów w całym dorobku. Uznawane były za luksus. Nawet i obecnie uważa się, że wełniane dywany produkowane przez rzemieślników w odległych zakątkach globu to przejaw luksusu. Z tego powodu wiele osób kupuje taki dywan do pomieszczenia reprezentacyjnego, aby robić odpowiednie wrażenie :-)

Wybór dywanu skłania nas do przemyślenia jego rodzaju, wielkości, wzorka. Ale powinniśmy także od razu zastanowić się jak później będziemy dbać o taki dywan.

Dlaczego mam prać dywan wełniany?

Sprawa jest prosta, dywan tak jak i reszta podłogi oraz inne rzeczy dekoracyjne po prostu się brudzą. Pierzemy przecież różne tekstylia: firany, zasłony, narzuty i inne ozdoby.
Często te rzeczy są bardzo brudne. A co z dywanem? Leży nisko, na niego rzeczy spadają, po nim się depcze? Tak, dobrze myślisz :) dywan brudzi się mocniej!
Możemy odkurzyć okruchy, piasek z dworu, sierść zwierząt, ale plam nie damy rady pozbyć się odkurzaczem. A plamy są różne, bywają mocne, głębokie. A skąd się biorą? Najczęściej od jedzenia i napojów, poza tym z błota lub od farby.
Pranie rozwiąże jeszcze jeden problem - w dywanie gromadzą się kurz, roztocza, grzyby i bakterie. Pranie pomoże się pozbyć tej niechcianej gromadki.

Jak wyprać dywan wełniany?

Pierwsza sprawa to woda. Myślisz, że w wodzie nie można prać wełnianych dywanów? To mit. Tylko woda z odpowiednią ilością detergentu załatwi sprawę. I to odpowiedniego detergentu! Szukaj środków, które mają oznaczenie, że są dedykowane wełnie, na przykład "wool safe".

Ale jest jedna rzecz związana z wodą, która może zaszkodzić - gorąca woda. 
Także zapamiętaj - dywany wełniane pierze się w letniej wodzie z dodatkiem detergentów odpowiednich dla wełny.
Witryna stworzona na platformie