Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Sklep internetowy:
+48 531 839 642
[email protected]

Sklep stacjonarny:
+48 531 490 143
[email protected]
Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Jak czyścić dywan Shaggy?

Shaggy to dywan miły w dotyku, ciepły i puszysty, ponieważ to dywan z długim włosem. To są jego atuty. A do tego pięknie wygląda, może sprawić, że wnętrze stanie się przytulne, ale też i stylowe.
Ale jest pewne wyzwanie związane z takim dywanem - jak czyścić dywan z długim włosiem?
Poza tym nasuwa się kolejne pytanie - jak taki dywan pielęgnować, aby zapobiec mocnym zabrudzeniom? A co jeśli zachlapiemy taki dywan - sokiem, farbą, błotem, plasteliną?
Czy w takiej chwili będzie jakakolwiek szansa, aby przywrócić dawny wygląd dywanowi z długim włosiem?
Bez wątpienia dywan Shaggy to wyzwanie, jest bardziej wymagający pod względem pielęgnacji.

Podstawa to odkurzanie - dywan z długim włosiem powinniśmy odkurzać znacznie częściej niż pozostałe rodzaje dywanów, minimum dwa razy w tygodniu. Jeśli natomiast w naszym domu dużo się dzieje i często pojawiają się zabrudzenia, brudki z zewnątrz, jakiś kurz etc. to powinniśmy odkurzać co drugi dzień, a nawet i codziennie.
Odkurzanie zapobiega przenoszeniu się nieczystości głęboko we włókna dywanu, a to właśnie jest powód trwałych zabrudzeń dywanów Shaggy.
Bardzo ważne jest używanie odpowiedniej końcówki w odkurzaczu, która ochroni przed poszarpaniem lub zmechaceniem włókien.

A co jeśli pojawią się plamy? Czyli przechodzimy do mycia.
Dywan z długim włosiem możemy prać na sucho, jak również na mokro. Przy okazji ten zabieg pielęgnacyjny pomoże odświeżyć i przywrócić żywy kolor. W sklepach dostępne są różne preparaty. Warto podpytać na miejscu, zapraszamy do nas :-)
Na koniec dodam, że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie odkurzacza piorącego lub maszyny do czyszczenia parowego. Taki specjalistyczny sprzęt podniesie skuteczność czyszczenia, ale też pozwoli zaoszczędzić czas i energię.
Witryna stworzona na platformie