Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Sklep internetowy:
+48 531 839 642
[email protected]

Sklep stacjonarny:
+48 531 490 143
[email protected]
Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Jak wyprać dywan na sucho?

Dywany to niewątpliwie duża ozdoba każdego pomieszczenia. Bywa, że odpowiednio dobrane będą wyjątkową ozdobą. Ale niestety ta ozdoba potrafi się pobrudzić, a gdy pojawią się solidne plamy nie wystarczy samo odkurzanie dywanu. Wtedy należy dywan wyprać.
Pranie dywanu nie musi od razu oznaczać użycia silnych detergentów oraz odkurzacza do prania na mokro. Można zastosować metodę czyszczenia na sucho.

Jest to bardzo proste rozwiązanie, które polega na użyciu detergentów suchych, czyli takich pod postacią proszku. W sklepach z chemią, w drogeriach, różnych supermarketach oraz w internecie znajdziemy bardzo dużo tego typu produktów. Ważne, aby dopasować odpowiedni preparat do materiału, z jakiego został utkany nasz dywan.
Możemy nawet skorzystać z sody oczyszczonej, którą wiele osób posiada pośród przypraw w kuchennej szafce. Samo czyszczenie to po prostu rozsypanie preparatu po powierzchni dywanu. Koniecznie musi być równomiernie, następnie zostawiamy na kilkadziesiąt minut do kilku godzin, a na koniec dywan odkurzamy. Wyjątkowo prosta metoda.

Można także spotkać się z tak zwaną suchą pianą. Jest to detergent, który właściwie działa na tej samej zasadzie co proszki. Różnica polega wyłącznie na tym, że zamiast rozsypywać detergent, psikamy sprayem po powierzchnię dywanu. Prócz tego, warto dodatkowo rozetrzeć uzyskaną pianę po dywanie, aby równomiernie ją rozłożyć.

Ogólnie pranie dywanu jest zalecane co najmniej raz w roku, a nie tylko gdy pojawią się plamy. Oczywiście wszystko zależy od intensywności korzystania z pomieszczeń, ale jeśli domostwo zamieszkuje kilkuosobowa rodzina to raz na rok śmiało warto wyprać dywan. Wyprać na mokro lub na sucho - to już zależy od nas.
Witryna stworzona na platformie